Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Co należy sprawdzić w aucie po zimie

Co należy sprawdzić w aucie po zimie

Opublikowano: 15 marca 2017
co-należy-sprawdzić-w-aucie-po-zimie
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Dobry kierowca zwraca uwagę na wszystkie elementy samochodu przez cały rok. Dla tych, którzy nie mają tego nawyku wraz z nadejściem wiosny i wyższych temperatur nadchodzi najlepsza pora, należy zadbać o stan pojazdu i przy okazji wyeliminować wszelkie uszkodzenia powstałe po zimie.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić podwozie.

Dokładnie należy skontrolować układ kierowniczy, elementy zawieszenia oraz przewody hamulcowe – ich gumowe elementy są wrażliwe na uszkodzenia w starciu z lodem. Zimą szczególnie narażony na uszkodzenia jest układ wydechowy – dokładnie należy oglądnąć tłumiki i ich podwieszenie, ponieważ wysoka temperatura wewnątrz i skraplająca się para wodna w powiązaniu z mrozem na zewnątrz mogą łatwo doprowadzić do korozji.

Drugą w hierarchii ważności rzeczą jest kontrola układu hamulcowego. Wysokie różnice temperatur powodują, że tarcze hamulcowe i klocki szybko ochładzają się po użyciu, co powoduje ich szybsze zużycie. Woda wchodząc w ruchome elementy szczęk wywołuje korozję – sygnałem tego może być dziwny dźwięk (pisk) lub skrzypienie podczas hamowania a także wyczuwalne pulsowanie (zmiany oporu) przy naciśnięciu pedału. Jeżeli występują takie objawy poprośmy w warsztacie o diagnostykę układu hamulcowego.

Przegląd kończymy kontrolą i uzupełnieniem płynów eksploatacyjnych – kontrolujemy nie tylko ich poziom, ale w miarę możliwości ich jakość – olej silnikowy, płyn wspomagania układu kierowniczego, płynu chłodniczego, hamulcowego oraz systemu spryskiwaczy.

Jeśli masz wątpliwości co do stanu swojego samochodu po zimie – skorzystaj z usług warsztatu AUTO ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWA ZYGMUNT SEWERA.