Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Co trzeba wozić w samochodzie według przepisów?

Co trzeba wozić w samochodzie według przepisów?

Opublikowano: 15 lipca 2016
wyposazenie_samochodu
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Lista standardowego wyposażenia samochodu, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, będzie coraz dłuższa. Dzieje się tak dzięki coraz szczegółowym przepisom Unii Europejskiej.

Według przepisów obowiązujących w naszym kraju każdy samochód musi posiadać sprawną gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy z ważną homologacją. Gaśnica musi mieć pojemność nie mniej niż 1 kilogram środka gaśniczego oraz znajdować się w takim miejscu gdzie mamy do niej łatwy, i szybki dostęp. Wg przepisów gaśnicę należy poddać przeglądowi przynajmniej raz w roku, jednak za jego brak nie powinniśmy dostać mandatu.

Następnym ważnym, choć nie obowiązkowym w Polsce elementem wyposażenia samochodu jest apteczka. Obyśmy nigdy nie musieli z niej korzystać, ale pamiętajmy, że w Polsce udzielenie pierwszej pomocy jest obowiązkowe.

Bardzo przydatną rzeczy (i wymaganą w wielu krajach Europy), jest kamizelka odblaskowa. Zapewni ona nam bezpieczeństwo w razie wypadku, czy drobnej naprawy na poboczu. Dzięki niej będziemy widoczni z daleka.

Z przydatnych rzeczy warto posiadać również np. zapas płynu do spryskiwaczy, który zwłaszcza w zimie potrafi bardzo szybko się skończyć.

Skorzystaj z usług warsztatu AUTO ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWA ZYGMUNT SEWERA w przypadku wątpliwości.