Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Elektronika samochodowa, diagnostyka i naprawa

Elektronika samochodowa, diagnostyka i naprawa

Opublikowano: 28 stycznia 2021
elektronika samocodowa Kęty
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Elektronika zrewolucjonizowała dzisiejsze samochody. Jej udział od lat 80. w pojazdach nieustannie rośnie, a ilość dostępnych sterowników i ich funkcje zależą od wybranego modelu oraz producenta. Ogromny wpływ na wzrost elementów elektroniki samochodowej wynika z wprowadzanych regularnie coraz to nowszych wymagań, dotyczących m.in. bezpieczeństwa jazdy oraz czystości spalin emitowanych przez silniki spalinowe. W naszym warsztacie na przestrzeni lat zaobserwowaliśmy wzrastającą liczbę aut, w których przyczyną awarii była właśnie elektronika samochodowa. Naprawa tego rodzaju elementów nie należy do zadań łatwych, dlatego też zachęcamy, aby skorzystać w tych przypadkach z pomocy specjalistów.

elektronika samocodowa KętyW naszym serwisie świadczymy liczne usługi związane z elektroniką samochodową oraz mikroelektroniką. Jest to:

Jakie zastosowanie ma elektronika samochodowa?

Zakres zastosowań elektroniki samochodowej jest obecnie bardzo szeroki i zróżnicowany. Pod tym ogólnym pojęciem kryją się następujące układy:

Odpowiadają one za komfort i sposób jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także wpływają na lepszą pracę silnika. Ponadto, zapewniają również dostęp do multimediów oraz możliwość wzajemnej komunikacji. Wśród popularnych systemów należy wymienić m.in. ESP, ACC, ASR, BAS.

Interesuje się diagnostyka elektroniki samochodu i cena ? – zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67.

Z czego składają się układy elektroniczne?

Podstawowe elementy tworzące każdy układ elektroniki samochodowej to czujniki i nadajniki, sterowniki, a także elementy wykonawcze, określane jako nastawniki.

Zadaniem czujników i nadajników jest rejestracja pracy poszczególnych podzespołów oraz przekształcanie wielkości fizycznych w sygnały elektryczne. Przetwarzaniem informacji przekazanej przez czujniki i nadajniki zajmują się sterowniki. Wszystko odbywa się na podstawie określonych matematycznych algorytmów. Ponadto, są one również łącznikiem dla pozostałych układów diagnostyki samochodu. Nastawniki, czyli elementy wykonawcze odpowiadają natomiast za przekształcenie elektrycznego sygnału na wielkość mechaniczną.

Elektronika samochodowa – naprawa

Najczęstszą przyczyną awarii podzespołów elektronicznych jest uszkodzenie innych, powiązanych z nimi części. Może być to skutkiem oddziaływania wilgoci oraz zwarć, występujących na elementach wykonawczych.

Nasz warsztat pojazdów zajmuje się kompleksową naprawą oraz diagnostyką elektroniki samochodowej, jak i składającej się na nią układów. Nasze usługi świadczymy z wykorzystaniem specjalistycznego, niezawodnego sprzętu, bazującego na najnowszych technologiach. Dbamy również o nieustanne podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, co jest absolutnie konieczne, zważając na dynamiczny rozwój stosowanych rozwiązań oraz ciągle wzrastającą ilość wykorzystywanych w pojazdach układów.

Naprawy elektroniki samochodowe to jedna ze specjalizacji naszego warsztatu. Wykonujemy usługi jak – diagnostyka elektroniki samochodowej Bielsko-Biała, naprawa komputerów samochdowych i modułów Wadowice, naprawa sterowników samochodowych Andrychow – obsługujemy samochody osobowe marek popularnych (Volkswagen, Skoda, Seat, Mercedes, Opel, Audi, Ford, Citroen, Peugeot, Volvo, Suzuki, Hyundai, Kia, Toyota, Mazda, Chrysler) a także marek luksusowych (Chevrolet Corvette, Dodge Viper, Lamborghini, Maserati, Porsche).

Aby mówić się na diagnostykę lub naprawę elektroniki w Twoim samochodzie (w dobrej cenie!) – zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67