Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Ustawianie geometrii i zbieżności kół. Parametry i kontrola

Ustawianie geometrii i zbieżności kół. Parametry i kontrola

Opublikowano: 14 stycznia 2021
geometria kół
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Geometria kół to pojęcie doskonale znane wszystkim początkującym, jak i wieloletnim kierowcom. Jej właściwe ustawienie gwarantuje przede wszystkim komfortową oraz bezpieczną jazdę. Powoduje również mniejsze zużycie paliwa, wynikające z mniejszych oporów, a ponadto wydłuża żywotność opon oraz elementów zawieszenia. Każdy właściciel pojazdu oraz czynny kierowca powinien zatem pamiętać o regularnej kontroli ustawienia kół, którą zaleca się przeprowadzać raz w roku, najlepiej po sezonie zimowym. Miejmy jednak na względzie, że nie jest to czynność, którą możemy wykonać samodzielnie, we własnym zakresie. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług związanych z geometrią kół, jej diagnostyką oraz korektą, świadczonych przez nasz serwis.

geometria kół

Parametry geometrii kół

Geometria kół to zespół parametrów, decydujących o ich prawidłowym prowadzeniu oraz właściwej kierowalności pojazdu. Do podstawowych z nich zalicza się:

Aby mówić się na kontrolę zbieżności kół w dobrej cenie – zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67

Jak zachowuje się samochód ze złą geometrią kół?

Niewłaściwa geometria kół będzie widoczna przede wszystkim w niezachowywaniu przez samochód odpowiedniego toru podczas jazdy na wprost. Podstawowe objawy to ściąganie auta na jedną ze stron oraz konieczność wykonywania częstych korekt kierownicą. Z reguły towarzyszy im także popiskiwanie opon podczas pokonywania zakrętów. Warto jednak wspomnieć, że ściąganie pojazdu na jedną ze stron może świadczyć o innych usterkach i nieprawidłowościach w naszym pojeździe.

Ponadto, niewłaściwa geometria kół powoduje:

Kiedy należy ustawić geometrię kół?

Geometrię kół powinno wykonywać się standardowo raz do roku, a także po zamontowaniu nowego kompletu ogumienia, wjechaniu w większą dziurę oraz naprawie układu kierowniczego i zawieszenia. Do serwisu należy udać się również po wypadku lub kolizji. Ponadto, ustawienie geometrii kół będzie konieczne, gdy zaobserwujemy podstawowe objawy, mogące wskazywać na tę nieprawidłowość. W każdym z powyższych przypadków zachęcamy do kontaktu z naszym punktem, w którym ustawimy prawidłową geometrię kół, dokonamy jej korekty oraz zdiagnozujemy ewentualną usterkę.

Interesuje się geometria kół cena ? – zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67.

Specjalizujemy się w usłudze: geometria kół Bielsko-Biała, ustawianie zbieżności Kozy, zbieżność kół Kęty.