Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Dlaczego warto używać klimatyzacji także zimą

Dlaczego warto używać klimatyzacji także zimą

Opublikowano: 1 grudnia 2016
klima_2
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Należy używać klimatyzacji także zimą.

Pamiętaj, ze jeśli klima długo nie jest uruchamiana, to smarne dodatki mogą się wytrącać z płynu i przestać spełniać swoją funkcję. W rezultacie proces starzenia gumowych uszczelnień w układzie klimatyzacji jest coraz mocniejszy.

Stąd już tylko krok do pojawienia się problemów z powodu nieszczelności, przez które czynnik chłodzący może wydostać się na zewnątrz.

Warto więc co jakiś czas uruchamiać klimatyzację, nawet jeśli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta.

Według fachowców należy to robić przynajmniej co dwa tygodnie i pozwolić jej popracować przez kilka dobrych minut. Nie zawsze to jednak będzie możliwe, bo przy bardzo niskich temperaturach klimatyzacja się nie uruchomi, ponieważ z reguły tak właśnie jest zaprogramowana.

Paradoksalnie częste używanie przedłuża jej żywotność, ponieważ cały układ klimatyzacji smarowany jest olejem, który znajduje się w jego wnętrzu i dociera do wszystkich zakątków układu. Przede wszystkim do najważniejszego (i najdroższego) elementu jakim jest kompresor, co chroni go przed korozją oraz niszczącym tarciem.

RADA: zimą klima może być nieoceniona do przydatna do osuszenia kabiny z wilgoci oraz zapobiega parowaniu szyb.

Jeśli masz wątpliwości co do stanu swojej klimatyzacji – skorzystaj z usług warsztatu AUTO ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWA ZYGMUNT SEWERA.