Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Sterowniki samochodowe częsta przyczyna awarii samochodów

Sterowniki samochodowe częsta przyczyna awarii samochodów

Opublikowano: 1 stycznia 2017
sterowniki-samochodowe
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Skąd defekty elektroniki?

Często wynikają z fabrycznej wady podzespołu, lecz przyczyn awarii może być mnóstwo. W Polsce zdarzają się zwykle przez niefachową modyfikację auta (montaż instalacji gazowych i alarmów!) oraz tuning. Groźna bywa także długotrwała jazda niesprawnym samochodem, np. z uszkodzoną cewką zapłonową albo uszkodzonymi czujnikami. Bardzo często winę ponoszą również niechlujni blacharze – niefachowo „klepane” pojazdy czasem przeciekają, a woda to wróg numer jeden elektroniki! Oczywiście po zalania auta wodą sterownik też nie będzie działał. Bardzo często po próbie kradzieży czy włamaniu występują problemy ze sterownikiem ECU.

Awaria komputera sterującego może objawiać się na wiele sposobów. Czasem silnik po prostu nie chcę się uruchomić i odmawia jakiejkolwiek współpracy. W innej sytuacji uszkodzenie sterownika wpływa na nierówną pracę silnika, problemy z rozruchem silnika, wzrost zużycia paliwa przy słabszych osiągach. Zazwyczaj uszkodzenie sterownika jest sygnalizowane żółtą kontrolką na tablicy rozdzielczej – niestety czasem zdarza się i tak, że układ diagnostyki wewnętrznej zawodzi.

Do najczęstszych uszkodzeń komputerów należą:

Jeżeli w zwykłym serwisie diagnoza brzmi „komputer do wymiany” – możecie Państwo skorzystać z usług warsztatu AUTO ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWA ZYGMUNT SEWERA. W pierwszej kolejności sprawdzamy dokładnie instalację elektryczną, której awaria może powodować identyczne objawy, jak zepsuty moduł elektroniczny. Czasem dzieje się tak, że zwarcia w instalacji lub jej nieprofesjonalne modyfikacje prowadzą do uszkodzenia komputera. Koszty diagnostyki i naprawy uszkodzonego sterownika silnika w naszym warsztacie może być wielokrotnie mniejszy od rachunku z autoryzowanej stacji obsługi.