Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Sterowniki samochodowe, diagnostyka błędów, naprawa

Sterowniki samochodowe, diagnostyka błędów, naprawa

Opublikowano: 9 lutego 2021
sterowniki samochodowe
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Sterowniki samochodowe to urządzenia elektroniczne, które znajdują się obecnie w każdym nowoczesnym pojeździe. Są one jednym z elementów komputerów samochodowych, a ich główna funkcja polega na zarządzaniu pracą poszczególnych podzespołów i elementów. W przypadku wystąpienia awarii jednego z układów sterowniki samochodowe umożliwiają odczytanie błędów, które odbywa się poprzez podpięcie urządzenia diagnostycznego. W naszym serwisie specjalizujemy się naprawą zaawansowanej elektroniki samochodowej, programowaniem oraz diagnostyką. Są to czynności wymagające zaawansowanego i profesjonalnego osprzętu, a także odpowiednich umiejętności, pozwalających postawić szybką i trafną diagnozę.

Sterowniki samochodowe i ich różne funkcje

Produkowane dziś pojazdy, zarówno osobowe, dostawcze, jak i ciężarowe bazują na bardzo wysokim poziomie komputeryzacji. Obecne w każdym aucie sterowniki samochodowe odpowiadają za liczne funkcje i działanie poszczególnych systemów. Jest to m.in. praca silnika, niska emisja szkodliwych substancji, regulacja pracy skrzyni biegów, temperatura wewnętrzna, czy zarządzanie pompą wtryskową. Co więcej, sterowniki samochodowe wpływają również na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Zarządzają one systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół, pozwalają zachować kontrolę nad pojazdem podczas hamowania, uwalniają poduszki powietrzne oraz umożliwiają wybór odpowiedniego trybu pracy układu napędowego.

sterowniki samochodowe

Najczęściej występujące awarie sterowników samochodowych

Sterowniki samochodowe, jak wszystkie urządzenia elektroniczne pozostają niestety podatne na uszkodzenia. To właśnie one należą do bardzo częstych przyczyn awarii aut. Naprawa sterowników samochodowych jest możliwa tylko w specjalizujących się w tych usługach serwisach, dysponujących odpowiednim sprzętem.

Częste awarie sterowników dotyczą:

Kiedy wykonuje się naprawę sterowników? Najczęściej jest ona konieczna po zalaniu, jak i po kradzieży lub włamaniu, kiedy nie można uruchomić pojazdu. Pamiętajmy, że jeden uszkodzony sterownik może doprowadzić do awarii pozostałych, na przykład poprzez błędne przekazywanie informacji do jednostki napędowej.

Aby mówić się na diagnostykę błędów komputera samochodowego zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67

Sterowniki samochodowe – sterownik silnika

Jednym z głównych sterowników samochodowych jest oczywiście sterownik silnika, który zarządza pracą silnika spalinowego. Jego działanie często pozostaje skorelowane m.in. z czujnikiem wałka rozrządu, podciśnienia, sondy lambda, temperatury, czy przepływomierza. Komputer sterownika pobiera informacje zapisane w tych czujnikach, aby następnie dopasować odpowiednie proporcje paliwa i powietrza w mieszance paliwowo-powietrznej oraz określić moment wtrysku paliwa do cylindra, a także moment zapłonu.

Jakie objawy świadczą o możliwym uszkodzeniu sterownika silnika? Jest to przede wszystkim:

W przypadku zaobserwowania jakiegokolwiek z tych objawów, zachęcamy do niezwłocznego kontaktu z naszym serwisem. Szybka i kompleksowa diagnostyka oraz naprawa pozwoli zapobiec dalszym awariom samochodu.

Sprzedajemy, naprawiamy sterowniki samochodowe, diagnozujemy błędy, poptawiay oprogramowanie. Wykonujemy te usługi dla klientów z okolicznych miast: Bielsko-Biała, Żywiec, Czechowice-Dziedzice, Kety, Wadowice. Obsługujemy samochody osobowe marek popularnych (Volkswagen, Skoda, Seat, Mercedes, Opel, Audi, Ford, Citroen, Peugeot, Volvo, Suzuki, Hyundai, Kia, Toyota, Mazda, Chrysler) a także marek luksusowych (Chevrolet Corvette, Dodge Viper, Lamborghini, Maserati, Porsche).

Aby zdiagnozować problem ze sterownikiem (komputerem samochodowym) i poznać jaka jest cena za usługę – zadzwoń – +48 504 094 581 lub +48 33 810 81 67.