Zadzwoń do nas Zobacz dojazd

AUTO ELEKTROMECHANIKA

ZYGMUNT SEWERA

ul. Baściki 5, 32 - 650 Kęty

Czynne:

poniedziałek - piątek

8:00 do 16:00

Start / Aktualności / Wiosenna kontrola klimatyzacji napełnianie, odgrzybianie

Wiosenna kontrola klimatyzacji napełnianie, odgrzybianie

Opublikowano: 15 kwietnia 2017
wiosenna-kontrola-klimatyzacjii
logo
ul. Baściki 5, 32 - 600 Kęty, tel: +48 33 810 81 67, www.autosewera.pl

Raz w roku powinniśmy dokonać pełnego przeglądu klimatyzacji, polegającego na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów przelotu powietrza do wnętrza kabiny, odgrzybianiu parownika, sprawdzeniu kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczeniu wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu. Nie rzadziej niż co dwa lata układ klimatyzacji powinien oczyszczony być z wilgoci i uzupełniony w czynnik chłodzący do wymaganego poziomu. Przegląd klimatyzacji najlepiej robić przed rozpoczęciem okresu największych upałów.

Problem z klimatyzacją dostrzegamy często wtedy, gdy w samochodzie zaczyna być odczuwalny nieprzyjemny zapach.

Spowodowane jest to obecnością pleśni, grzybów i wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które głównie gromadzą się na parowniku i jego okolicach. Wilgoć od parownika oraz bardzo ograniczony dostęp światła to idealne warunki do występowania tego typu organizmów. Nieprzyjemny zapach, który tworzą grzyby i pleśnie jest nawiewany dmuchawą do wnętrza pojazdu powodując duży dyskomfort podczas jazdy, ale znacznie gorsze są reakcje alergiczne. Dlatego układ klimatyzacji powinien być odgrzybiany raz do roku, a jeżeli zachodzi konieczność to częściej.

Metoda ozonowa – którą stosujemy, polega na wprowadzeniu ozonu do wnętrza pojazdu oraz włączeniu silnika i klimatyzacji na obieg wewnętrzny zamknięty. Urządzenie pochłania powietrze z nawiewu i produkuje mocno stężony Ozon. Utlenianie zanieczyszczeń nieorganicznych, zabijanie i usuwania bakterii, grzybów, kurzu oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych zapachów to główne zalety zastosowania tej metody.

Profesjonalną obsługę układów klimatyzacji zapewniamy dzięki automatycznemu urządzeniu CLIMFILL AUTO firmy Valeo.

Jeśli masz wątpliwości co do stanu swojej klimatyzacji – skorzystaj z usług warsztatu AUTO ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWA ZYGMUNT SEWERA.